Jak zaplanować przewóz ładunku wielkogabarytowego?

#2017-01-26 20:58:25 

Zabojca_miesa

Użytkownik

Czy znacie regulacje odnoszące się do kwestii zwianych z przewozem ładunków wielkogabarytowych? Konkretnie chodzi mi o transport ładunku o ponadnormatywnej szerokości. Jak to zorganizować? Czy znacie jakieś firmy, które się w tym specjalizują?
#2017-01-26 22:22:42 

Dziobak

Użytkownik

Może byc problem zwlaszcza jesli chcesz taka rzecz przewiez na wieksza odleglosc. Wiadomo ze taki transport jest organizowany, ale to jest naprawde kosztowne i wymaga szeregu dokumentow i wielu wczesniejszych konsultacji.
#2017-01-26 22:46:55 

Zabojca_miesa

Użytkownik

Wiem, że jest kłopot, dlatego chciałem się zorientować w temacie czy w ogóle coś takiego jest możliwe.
#2017-01-27 01:18:41 

Achilles

Użytkownik

Jest możliwe, tylko tak jak napisał kolega wcześniej, takie coś jest naprawde kosztowne i wymaga wiele zachodu. Najlepiej skonsultuj się z jakąś firmą spedycyjną, która świadczy tego typu usługi. Możesz sobie zajrzeć chociażby pod ten adres www.tirsped.com.pl/uslugi-specjalistyczne-ponadgabaryty. Tam masz opis całej procedury, jeśli chodzi o przewóz ładunków o ponadnormatywnych gabarytach, czyli dłuższych niż 16,5m, wyższych niż 4m i szerszych niż 2,5m. Ogólnie takie rzeczy przewozic drogami to masakra, ale wszystko da się zrobić. Kwestia tylko dobrego planowania.
#2017-01-27 04:17:15 

Okularnica

Użytkownik

Takie duże ładunki to najlepiej przewozić wodą, chociaż sluzy też mają swoje ograniczenia.
#2017-01-27 04:36:29 

Achilles

Użytkownik

Wiadomo, że wodą najłatwiej, ale nie zawsze się da. Poza tym tak jak piszesz, są jeszcze mosty i śluzy, a to może utrudniać transport. Czasami można skorzystać z kolei i to jest zwykle najtansze rozwiązanie, ale z szerokimi ładunkami jest naprawde dość duży kłopot. A co konkretnie chcesz przewieźć?
#2017-01-27 05:58:47 

Zabojca_miesa

Użytkownik

Konkretnie to jest domek letniskowy, mniej więcej 5x5m wysoki na około 4m. Nie chcę go rozbierać, ale jak to jest takie kłopotliwe, to chyba innego wyjścia nie będzie.
#2017-01-27 08:54:20 

Achilles

Użytkownik

Chyba faktycznie łatwiej rozebrać i później ponownie zmontowac. Ewentualnie skontaktuj się z tą firmą tirsped.com.pl. W swojej ofercie mają transporty wielkogabarytowe więc może coś będą mogli doradzić czy pomóc.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015